• Omegle

  www.matchandtalk.com Yazar 14 Ocak 2013 by admin in Blog, Sohbet.
  omegle

  omegle

  Omegle, Kullanıcıların random (rastgele) kameralı ve sesli bir şekilde sohbet edebildiği, karşınızdaki kişileri tanımaksızın insanlarla birebir anlık mesajlaşabilme ve sesli sohbet edebilme platformudur. Tanımadığınız insanlarla konuşmak ne kadar doğru olur bilinmez ama şu an dünyada çok kısa sürede en fazla popüler olan sitelerden bir tanesinin omegle olduğu net bir şekilde ortada… Chatroulette ile başlayan bu serüven omegle sitesiyle dünyaya oldukça hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Hızlı sunucuları , kaliteli web yazılımıyla göz alan sohbet sitesi , kullanıcılarının rahatlığı açısındanda oldukça kullanışlı.

  Yıllardan beri yazılı sohbet odalarının içerisinde karşındaki kişileri görmeden , duymadan gizemli bir şekilde sohbet etmeye çalışıyorduk, günümüz içerisinde bu tür sohbet sitelerinin reytingleri hızla düşmeye başlayıp kullanıcıların görüntülü ve kameralı sohbet sitelerini tercih etmeleri gayet normaldir. Her kullanıcı karşısındaki konuştuğu kişiyi görmek veya duymak isteyebilir. Çağın gerektirdiği gibi teknolojiye ayak uydurup anlık görüntü sağlayabilen siteler önümüzdeki yıllar içerisindede kendilerini yeniledikleri sürece konumları yine aynı olacağını düşünüyoruz. Kameralı sohbet sistemini ilk olarak camfrog ve paltalk sitelerinden duymuştuk fakat onların tarzı normal chat siteleri gibi odalar ve nicklerden oluşuyor, normal chat sitelerinin yanı sıra tek farkları görüntülü ve sesli bir şekilde sohbet edilebilmesidir. Omegle sitesinde bu durum değişiyor ve kameralı bir şekilde birebir sohbet imkanı sunabiliyor. Insanların tanışıp kaynaşabilmesi için gayet etkili ve güzel bir sistem olduğuna inanıyoruz.

  2009 yılında kurulan omegle sitesinin sloganı (Yabancılarla konuşun) ortak dili ise ingilizcedir.

  Omegleye tablet ve cep telefonu gibi küçük cihazlardanda girebilirsiniz ! çeşitli omegle eklentileri veya programlarını googleden araştırıp telefonunuza yüklediğiniz taktirde sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

  Omegle ülkeler

  1. Tunus = %100
  2. Türkiye = %50
  3. Arnavutluk = %35
  4. Yeni Zelanda = %30
  5. İrlanda = %30
  6. Avustralya = %26
  7. Hindistan = %25
  8. Birleşik Krallık = %24
  9. Finlandiya = %22
  10.Kanada = %20

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 5 = otuz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>