Istanbulnet_jpeg istanbulda_emte_gore_arkadas_bul_160_600 Image Banner
 • Manycam nedir , nasıl kullanılır?

  www.matchandtalk.com Yazar 22 Ekim 2013 by admin in Blog, Program, Teknoloji.

  manycam

  manycam

  Manycam nedir?

  Manycam programı camfrog, skype, messenger  gibi   programlarda ve sesli chat , kameralı sohbet gibi siteler içerisinde  kamera görüntüsünü rahatlıkla düzenlemenize, yakınlaştırıp uzaklaştırmanıza ve ayrıca çeşitli efeklerle güzelleştirmenize yarayan bir programdır.

  Aynı zamanda normal kamera üzerinden web cam açtığınızda farklı bir görüntülü programda aynı anda cam açabilme ihtimaliniz yok. Fakat manycam işin içine girince bu iş tamamen değişiyor. Manycam programı ile istediğiniz kadar program açarak , dilediğiniz kadar kamerayı aynı anda açabilmenize imkan sağlıyor.

  Buna ek olarak kamera üzerine ülkenizin bayrağını ve çeşitli simgeler koyabilirsiniz. Bunun dışında kameralı sohbet kullanıcılarının en çok sevdiği kamera ayarları kısmıdır. Burdan kamerayı siyah beyaz hale getirip dilediğiniz gibi kamerayı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

  Manycam nasıl kullanılır ?

  Programı orjinal web sitesinden indirip (farklı yerden indirmenizi tavsiye etmiyoruz virüs bulaşabilir) kuruyoruz.

  Programı kurarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Manycam eşliğinde farklı programlar indirmenizi istiyor. Bu sebepten dolayı setup’u kurarken hangi kutucukları işaretleyeceğinize iyice bakarak hareket etmelisiniz. Aksi halde istemediğiniz programlarıda bilgisayarınıza indirip ve kurulmuş bir hale getirmiş olacaksınız.

  Programın kurulum işlemi bitmesi halinde otomatik olarak tüm kameralı sohbet programlarına entegre olacaktır.

  Programın üst tarafında 4 kategori bulunmaktadır. Bize lazım olan sadece soldaki “Ses” ve “Görüntü” kısmıdır.

  İlk olarak görüntü kısmından başlayalım.

  Görüntü kısmının alt tarafında 2 kategori daha bulunmaktadır. “Kaynaklar ve Efekler”

  Kamera Efekleri

  Kamera efekleri içerisinde bulunan bozulmalar kategorisi içerisinde kameranızı büyütüp küçülten efekler vermektedir.

  Filtreler kısmı ise kameranızı renklendiren, siyah beyaz yapabilen , ayrıca farklı renklere büründüren efekler yapmanızı sağlamaktadır.

  Tam ekran efekleri

  Arka plan resimleri : Cam açmanız halinde arka planın değişmesini sağlayan bir efektir. Sizin tamamen kullanılan herhangi bir wallpaper’in önünde durmanızı sağlar.

  Kenarlıklar : Sizi bir çerçevenin içine oturtur.

  Yardımcı grafikler : Sıradışı efekler vererek değişik bir görüntü sağlar.

  Nesneler

  Bayraklar : Bayraklar kısmında hangi ülkeden giriyorsanız o ülkenin bayrağını ekranınıza yansıtıp karşıdaki kullanıcının bunu görmesini sağlayabilirsiniz.

  Eğlence : Eğlence kısmında ise kameranızın içerisinde gülücük , gül , çiçek, araba gibi görüntüler yayınlayabilirsiniz.

  Yüz Aksesuarları

  Göz Aksesuarları : Göz aksesuarları sadece gözünüzü kapatan bir efektir. Bulanık yada herhangi bir göz yayınlayıp karşıdaki kişiye espirisine yada görmesini istemediğinizden dolayı yüzünüzün belli bir kısmını kamufle edebilirsiniz.

  Saç ve Şapka :  Saçınıza değişik saçlar yada şapkalar takarak değişik bir görüntü sağlayabilirsiniz.

  Maskeler : Yüzünüze ilginç maskeler takarak sıradışı bir şekilde webcamınızı aktif edebilirsiniz.

  Video üzeri metin

  Kameranızın üzerinde kayan yada duran bir metin yazmak isterseniz bu butonu kullanabilirsiniz. Yazı ve font ayarları programın içerisinde mevcuttur.

  Metni kutucuğa yazdıktan sonra “metni etkinleştir” butonuna tıklayıp yan kategoriden yatay kaydırma , dikey kaydırma ve kaydırma yok seçeneklerinden yazı efeklerini ayarlayabilirsiniz.

  Ayrıca kamera açtığınızda manycam reklamı yapmaması için “manycam logosunu göster” kutucuğunu boş bırakırsanız programı reklamsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Tarih ve Saat

  Tarih ve saat kısmından video üzerinde tarihi ve saati gösterebilir, ayrıca saat ve tarih yazısını renklendirip , boyutlandırabilirsiniz.

  Video üzeri çizim

  Video üzeri çizim kısmından video üzerine şekiller çizebilir, bunu kameraya yansıtabilirsiniz.

  Kaynaklar Kategorisi

  Kameralar

  Kameralar kısmında kullandığınız web kameranın driverleri görünmektedir. Burada programı kurduğunuz zaman direkt olarak kameralarınızın driverlerini manycam programı otomatik olarak algılar ve sistemin içerisinde bunu sizlere gösterir. Size kalan ise sadece bir tuşa basarak bunu aktif hale getirmektir.  Driver isminize tıklayarak kameranızı aktif hale getirebilirsiniz.

  İp kameraları

  İp adresi ekleyerek gerekli bilgisayardaki kameralayı izleyebilirsiniz.

  Video galeri

  Bilgisayarınızdaki herhangi bir videoyu yayınlayarak karşıdaki kişiye izletebilirsiniz.

  İmage galeri

  Kamera açmak istemediğiniz zamanlarda dilediğiniz resimi program içerisine yükleyip karşıdaki kişiye bu resimleri gösterebilme şansınız var.

  Masaüstü

  Herhangi bir işlem yaparken karşıdaki kişiye masa üstünüzü göstermeniz gerekmesi halinde bu işlemi kullanarak karşıdaki kişiye kendi bilgisayarınızda ne yaptığınızı rahatlıkla gösterebilirsiniz.

  Boş görüntü

  Kameranızı boş görüntü olarak açabilir ve boş görünen ekran görüntüsünü istediğiniz renkte kullanabilirsiniz.

  Çalma listesi

  Müziklerinizi buradan dinleyebilir, gerekli ayarlarınız var ise karşı tarafa dinletebilirsiniz.

  Bunun dışında ses kategorisi içerisinde sterio mix ve mikrofon ayarlarınızı test edebilir ve program sayesinde düzgün bir sese sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 2 = sekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>